تبلیغات
iPub > نشر رایگان کتاب‌های بی‌نظیر - آغاز چهل‌و‌هشتمین المپیاد جهانی ریاضیات در ویتنام

 

به وبلاگ ما خوش‌آمدید. هدف اصلی این وبلاگ ارائه‌ی کتاب‌های الکترونیک (e-book) تدوین‌شده توسط ما یا دیگران است. اما فعالیت‌های وبلاگ محدود به همین زمینه نیست. برای آشنایی بیشتر می‌توانید پست اول وبلاگ را ببینید. از طریق قسمت نظرات و یا ایمیل می‌توانید با ما در ارتباط باشید. برای تبادل لینک نیز به همین شیوه عمل کنید.

امیدواریم دقایق خوبی را در اینجا سپری کنید.

لینك به ما


لوگوی دوستان


Search Engine Optimization and SEO Tools
ترجمه‌ى فارسى هرى پاتر هفت

شبکه دیوانه ساز ایرانی | طرفداران سرسخت هری پاتر


بازدیدهای امروز:
بازدیدهای دیروز:
كل بازدیدها:
كل مطالب:

  

چهل و هشتمین المپیاد جهانی ریاضی از روز پنج شنبه 28 تیر با حضور تیم دانش آموزی ایران در «هانوی» ویتنام آغاز شد.

این رقابت از 28 تیر تا 9 مرداد (19 تا 31 جولای) در شهر «هانوی» ویتنام برگزار می شود.

اعضای تیم اعزامی ایران شامل «حمیدرضا تکاپویی»، «آرمان فاضلی»، «سید حسام فیروزی»، «سید مهیار سفیدگران»، «شایان دشمیز» و «سعید هادیخانلو» 27 تیر جهت شرکت در المپیاد جهانی ریاضی عازم «ویتنام» شدند.

دکتر «محمدرضا رضوان» و دکتر «امید نقشینه ارجمند» به عنوان سرپرست و «کسری علیشاهی» به عنوان ناظر علمی این تیم را همراهی می کنند.

تیم شش نفره ی المپیاد ریاضی ایران سال گذشته با کسب سه مدال طلا و سه مدال نقره به مقام هشتم چهل و هفتمین المپیاد جهانی ریاضی در «اسلوونی» دست یافت.

در مورد قوانین و چگونگی برگزاری این مسابقات مطالب زیر را طبق آیین‌نامه‌ی صادره‌ی کمیته‌ی برگزاری‌المپیاد در اختیار شما قرار می‌دهیم :


هر روز مسابقه ساعت 9 صبح شروع شده و چهار ساعت و نیم ادامه خواهد داشت و هر مسابقه شامل سه سؤال است.

سؤال ها به‌زبان خود شرکت‌کننده ترجمه و به او داده می‌شود. می‌توان به درخواست شرکت‌کننده، سؤال‌ها را به یک زبان دیگر نیز به او بدهند. برای این کار باید هیأت داوران، ترجمه را تأیید کنند.

هر دانش‌اموز باید مستقلانه کار کرده و راه‌حل‌ها را به‌زبان خودش تحویل بدهد. جواب‌ها باید در برگه‌هایی نوشته شوند که توسط کمیته‌ی برگزاری المپیاد 2007 داده می‌گردد . هم‌چنین باید فقط در یک‌سمت از برگه‌ها نوشته شوند.

این گزارش می‌افزاید: تنها ابزاری که اجازه‌ی استفاده از آن در مسابقه است ابزار طراحی و نوشتاری مثل: خط کش و پرگار می‌باشد. در امتحان عملی وسایلی مثل: «کتاب»، «مقاله»، «جدول»، «ماشین‌حساب»، «گونیا»، «کامپیوتر» و «وسایل ارتباطی» ممنوع است.

 اعضای هیأت داوران، مراقب‌ها و هر کسی که ناظر سؤال‌ها و جواب‌ها باشد باید همه‌ی تلاش خودشان را بکنند تا قبل از امتحان هیچ شرکت‌کننده‌ای از سؤال‌های احتمالی مسابقه، اطلاعاتی چه مستقیم و چه غیر مستقیم نداشته باشد. هم‌چنین باید سؤال‌ها را تا اتمام مسابقه کاملاً محرمانه حفظ کنند. آن‌ها تا زمان اعلام نتایج مسابقه به‌جز در مواقع ضروری، قرنطینه خواهند بود و هیچ‌گونه ارتباطی با دانش‌اموزان، سرپرستان و مراقب‌ها نخواهند داشت.

تعداد کل جوایز بیش‌تر از نصف تعداد شرکت‌کنندگان نخواهد بود. جوایز نفرهای اول، دوم و سوم تقریباً به نسبت 1 به 2 به 3 است.

این گزارش درباره‌ی چگونگی اختصاص جوایز می‌افزاید: جوایز ویژه‌ای نیز وجود دارد که به کسانی اهدا می‌شود که جواب‌هایی با فکر و اندیشه‌ی باز داده‌اند.

ضمناً جوایز در مراسم اختتامیه اهدا خواهد شد. به هر شرکت‌کننده‌ای که هیچ‌کدام از جوایز نفرهای اول، دوم و سوم را نگرفته باشد و حداقل 7 امتیاز از یک سؤال را گرفته باشد جایزه‌ی ویژه‌ای اعطا می‌شود.

در روزهای بعد با آخرین خبرها از این رویداد بزرگ علمی با شما خواهیم بود.

 نوشته شده توسط هیمن در پنجشنبه 4 مرداد 1386 و ساعت 12:07 بعد از ظهر [+] | نظرات ()
صفحه‌ی نخست

تماس با نویسندگان:

محسن
هیمن

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كنید !    تماس با نویسندگان وبلاگ !    اضافه کردن این وبلاگ به علاقه مندیها !

آی‌پاب ( این وبلاگ ) جزو وبلاگ‌های مورد علاقه‌ی شما هست ؟ •Locations of visitors to this page