تبلیغات
iPub > نشر رایگان کتاب‌های بی‌نظیر - سخنرانی «ریچارد فاینمن» در هنگام دریافت جایزه‌ی نوبل

 

به وبلاگ ما خوش‌آمدید. هدف اصلی این وبلاگ ارائه‌ی کتاب‌های الکترونیک (e-book) تدوین‌شده توسط ما یا دیگران است. اما فعالیت‌های وبلاگ محدود به همین زمینه نیست. برای آشنایی بیشتر می‌توانید پست اول وبلاگ را ببینید. از طریق قسمت نظرات و یا ایمیل می‌توانید با ما در ارتباط باشید. برای تبادل لینک نیز به همین شیوه عمل کنید.

امیدواریم دقایق خوبی را در اینجا سپری کنید.

لینك به ما


لوگوی دوستان


Search Engine Optimization and SEO Tools
ترجمه‌ى فارسى هرى پاتر هفت

شبکه دیوانه ساز ایرانی | طرفداران سرسخت هری پاتر


بازدیدهای امروز:
بازدیدهای دیروز:
كل بازدیدها:
كل مطالب:

  

کتاب این بار شامل متن سخنرانی «ریچارد فاینمن» (Richard Feynman) فیزیکدان نامی معاصر است که در هنگام دریافت جایزه‌ی نوبل فیزیک در سال 1965 میلادی در میان جمعی از دانشمندان ایراد‌کرده‌است. فاینمن و همکارانش، «جولیِن شوینگر» از آمریکا و «سین ایتیروتومونگا» از ژاپن، به خاطر ایجاد اولین یگانگی موفقیت‌آمیزِ نسبیت خاص و مکانیک کوانتومی موفق به دریافت این جایزه گشتند.

این نظریه که «الکترودینامیک کوانتومی (QED) » نام دارد، برحسب معیارهای امروزی در عرصه‌ی کوچکی سهم داشت و تنها برهم‌کنش‌های فوتون و الکترون را مورد بررسی قرار می‌داد (نیروهای هسته‌ای قوی و ضعیف و به طریق اولی گرانی را شامل نمی‌شد). اما این اکتشاف که پس از سال‌ها ناامیدی به ثمر رسید، اولین پیشرفت اساسی در زمینه‌ی یگانگی نسبیت خاص و مکانیک کوانتومی بود.

فاینمن فیزیکدان شوخ‌طبعی بود و از شیرین‌کاری‌های او باز کردن در گاوصندوق‌ها بود که در این کار مهارت خارق‌العاده‌ای داشت! همچنین او به خاطر توانایی‌اش در انتقال مفاهیم پیچیده‌ی فیزیک به زبان ساده به دانشجویان مشهور است. وی در سخنرانی‌اش درباره‌ی این سؤال که «علم چیست؟» و حواشی آن صحبت می‌کند و سعی کرده است که ذات علم را توصیف کند.

 

 

دانلود سخنرانی «ریچارد فاینمن» در هنگام دریافت جایزه‌ی نوبل (۳۷۱ کیلوبایت)

 نوشته شده توسط محسن در یکشنبه 4 شهریور 1386 و ساعت 05:08 قبل از ظهر [+] | نظرات ()
صفحه‌ی نخست

تماس با نویسندگان:

محسن
هیمن

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كنید !    تماس با نویسندگان وبلاگ !    اضافه کردن این وبلاگ به علاقه مندیها !

آی‌پاب ( این وبلاگ ) جزو وبلاگ‌های مورد علاقه‌ی شما هست ؟ •Locations of visitors to this page