تبلیغات
iPub > نشر رایگان کتاب‌های بی‌نظیر - یک سال گذشت ؛ امروز تولد IPub است!

 

به وبلاگ ما خوش‌آمدید. هدف اصلی این وبلاگ ارائه‌ی کتاب‌های الکترونیک (e-book) تدوین‌شده توسط ما یا دیگران است. اما فعالیت‌های وبلاگ محدود به همین زمینه نیست. برای آشنایی بیشتر می‌توانید پست اول وبلاگ را ببینید. از طریق قسمت نظرات و یا ایمیل می‌توانید با ما در ارتباط باشید. برای تبادل لینک نیز به همین شیوه عمل کنید.

امیدواریم دقایق خوبی را در اینجا سپری کنید.

لینك به ما


لوگوی دوستان


Search Engine Optimization and SEO Tools
ترجمه‌ى فارسى هرى پاتر هفت

شبکه دیوانه ساز ایرانی | طرفداران سرسخت هری پاتر


بازدیدهای امروز:
بازدیدهای دیروز:
كل بازدیدها:
كل مطالب:

  

بله! امروز اولین سالگرد تولد این وبلاگ است! وبلاگی که برای ما چون فرزندی است و برای شما چون دوستی خوب! یک سال پیش به امید اینکه بتوانیم چیزهایی را که مسحورکننده یافته‌ایم با شما شریک شویم و شاهد لذت بردن شما هم از آن‌ها باشیم، شروع کردیم. در این یک سال به حدی آموختیم که به یقین باید از این وبلاگ و بازدیدکنندگانش ممنون باشیم! این پست هم به همین هدف نوشته شد، خواستیم تشکر کنیم و سرور مستانه‌ی خود را از یک سالگی آی پاب، با شما در میان بگذاریم؛ چه این وبلاگ نیز متعلق به همه‌ی ماست!

همه‌ی دلگرمی ما بازدیدهای شما –که گاهی با وجود اینکه چندین هفته وبلاگ به روز نمی‌شد همچنان به اندازه‌ی خود باقی بود- نظرات ارزشمندتان، تشکرات مهربانانه‌تان و انتقادهای سازنده‌تان بوده و خواهد بود، همچنان صمیمانه با ما بمانید تا با کمک هم این وبلاگ را به تعالی برسانیم! نمی‌خواهیم سخن به درازا بکشد، باز هم از همه‌ی وفادارانی که همچنان مایه‌ی سربلندی آی پاب هستند و نیز همه‌ی کسانی که حتی یک بار هم به وبلاگشان سر زده‌اند سپاسگزاریم. چند هدیه‌ای را به عنوان یادگاری این روز برایتان تدارک دیده‌ایم که در ادامه تقدیمتان می‌کنیم. امیدواریم که پست‌های مشابهی را برای سالگردهای بعدی این وبلاگ بنویسیم و لذت با شما بودن را همواره حس کنیم! به یادتان هستیم، به یادمان باشید.


شاهکار شعر و عرفان و اخلاق فارسی، مثنوی معنوی

مثنوی مولانا نیازی به معرفی ما ندارد؛ چرا که شهرت آن جهانی است و نیز بزرگترین متفکران و اهل این فن در عظمت آن مانده‌اند! متن کامل این کتاب بی‌مانند را به صورت یک فایل پی دی اف دانلود کنید. این فایل به همت سایت فرهنگی، اجتماعی، خبری تربت جام تهیه شده است.

دانلود مثنوی معنوی (6.08 مگابایت)

پسورد فایل: ipub.mihanblog.com


نرم افزار رباعیات خیام

رباعیات خیام نیز مانند مثنوی مولانا نیازی به معرفی ندارد! این نرم افزار همه‌ی رباعیات خیام را در خود داشته قابلیت جستجو را نیز دارد. زحمت تهیه‌ی این نرم‌افزار را آقای علی حدیدیان از سایت وزش متقبل شده‌اند.

دانلود نرم‌افزار رباعیات خیام (2.03 مگابایت)

پسورد فایل: ipub.mihanblog.com


خودشناسی مختصر از روی ماه تولد

این کتاب شرح مختصری از ویژگی‌های متولدین هر ماه از سال خورشیدی است. بسیاری بر این باورند که متولدین هر ماه در بعضی از ویژگی‌های شخصیتی اشتراک دارند؛ این متن نیز بر پایه‌ی همین اشتراکات شخصیتی پدید آمده است. پدید آورنده‌ی اصلی متن مشخص نیست و این نوشته در ابتدای برخی تقویم‌ها، دفترچه‌ها و ... نیز، با عناوینی همچون فالنامه و طالع‌بینی آمده‌است. طبیعتاً این متن یک فالنامه نیست و نباید آن را همچون طالع‌بینی‌های موجود در مجلات زرد انگاشت که زندگی فرد را در ماه پیش روی او، توصیف می‌کنند.

به نظر می‌آید که برای تهیه‌ی این متن از تعداد زیادی از متولدین هر ماه سؤال شده و سپس مشترکات و نکات برجسته‌ی آن انتخاب ‌شده‌باشد. دلیل انتخاب این متن توسط ما نیز تائید آن توسط عده‌ی نسبتاً زیادی از اطرافیان مبنی بر صدق ویژگی‌های ذکرشده در آن می‌باشد. خالی از نفع نخواهد بود که خواننده‌ی گرامی نیز نظرات خود را در مورد میزان تطابق خویش با گفته‌های متن(از طریق وبلاگ) به اطلاع ما و دیگر بازدیدکنندگان برساند. پیشاپیش به خاطر این لطفتان از شما متشکریم!

این کتاب به مناسبت اولین سالگرد تاسیس این وبلاگ (IPub) و توسط همین وبلاگ منتشر شده‌است. در ضمن متن کامل این کتاب نیز در ادامه‌ی مطلب تقدیمتان می‌گردد تا بدون دانلود نیز بتوانید خودتان را بشناسید!! هرچند که نسخه‌ی پی دی اف کتاب بسیار زیباتر بوده، برای چاپ مناسب‌تر است و نیز هدیه‌ای ماندگار از طرف آی پاب به شماست! بدیهی است که چنانکه از این متن در جایی استفاده می‌کنید ذکر منبع آن (IPub) نشانه‌ی احترام شما به حقوق دیگران است.

دانلود کتاب خودشناسی مختصر از روی ماه تولد (926 کیلوبایت)

پسورد فایل: ipub.mihanblog.comخودشناسی مختصر از روی ماه تولد


زن متولد فروردین

او به هیچ وجه سازشکار نیست و اگر مجبور به سازش شود عصبی می‌شود. در کارها سرعت عمل بسیار خوبی دارد.او حتی اگر با مرد ایده‌آل خود زندگی کند باز هم می‌خواهد مستقل باشد. او در کارها عملکرد خود را دارد و ترجیح می‌دهد روی پای خودش بایستد و زیاد تابع قوانین نیست. ثروت برای او هدف نیست بلکه ابزاری است تا بتواند به کارهای خود برسد. بسیار باهوش، رک و راست و خیلی مهربان است و در عین حال اگر کسی را دوست‌داشته‌باشد از هیچ کاری دریغ نمی‌کند. او بسیار بچه‌ها را دوست دارد و مادر خوبی است، در ضمن همبازی خوبی برای آن‌هاست. در عین حال که نسبت به خانواده و فامیل احساس مسئولیت می‌کند، اما اجازه‌ی دخالت به هیچ‌کس نمی‌دهد. اگر می‌خواهید مورد توجه و محبت او باشید، از او تعریف و تمجید کنید. به هر حال داروی هر چیز، مهر و محبت و دوستی صادقانه است.


مرد متولد فروردین

دارای هوش فراوانی است و خودش هم این را می‌داند، تا حدی که خود را زرنگ‌ترین و باهوش‌ترین انسان دنیا می‌داند و به همین دلیل عشقِ ریاست است. نیاز او به محبت تمام‌شدنی نیست و اگر از دادن محبت به او پرهیز شود غمگین و افسرده خواهد‌شد. اگر کسی بتواند از نظر محبت او را تامین کند با‌وفا‌ترین مرد دنیا خواهد شد. با اینکه میانه‌ی خوبی با بچه‌ها ندارد ولی اگر بچه داشته باشد پدری مهربان و دلسوز خواهد شد، به شرطی که بچه‌ها در مقابل او حرف‌گوش‌کن و مطیع باشند. اظهار علاقه و وفاداری به او اعتماد به نفس می دهد و اگر کسی بتواند نظرات او را برآورده کند او صادق‌ترین و مهربان‌ترین مرد دنیا خواهد بود. شما برای زندگی با مرد متولد فروردین کمی سیاست لازم دارید تا بتوانید او را از مسائل دشوار دور کرده و در مسیر افکار خود قرار دهید.


زن متولد اردیبهشت

او دارای افکار بلند و قوی است. قابل اعتماد و مسئولیت‌پذیر است. اگر می‌خواهید ظریف‌ترین زن دنیا را ببینید بی‌شک باید با متولد ماه اردیبهشت روبه‌رو شوید. روحش آن‌قدر بلند‌مرتبه است و کرامت نفس دارد که به ونوس پهلو می‌زند. عواطف مادری او قوی است، به حیوانات و گیاهان هم علاقه دارد، شاید به همین دلیل اعصاب تحریک‌پذیری دارد. علاقه‌مند به کارهای هنری است، به همین دلیل مطالعه و کارهای هنری به روحش آرامش می‌دهد. او دارای حس ششم خوبی است و رفتار آمیخته به سیاست او ناشی از همین حس است. کمی مغرور و متکی به نفس است و در مورد ظاهر خودش و نزدیکان کمی سخت‌گیر است، دوست صمیمی بچه‌هاست و با آن‌ها رفتاری متعادل دارد.


مرد متولد اردیبهشت

متولد این ماه تحت تاثیر ونوس(الهه عشق) دارای حس لطیف و سرشار از محبت است. عاشق‌پیشه و خواهان همین حس و حال از طرف مقابل است. متولدین این ماه دارای صوتی دلنشین هستند، اهل مطالعه و کارهای هنری و پایبند به اصول خانواده می‌باشند. متولد این ماه از معاشرت با افراد بی‌ثمر پرهیز می‌کند. بسیار هدفمند و با برنامه است و قادر به انجام هر کاری است که اراده کند. در دشواری‌ها با او مشورت کنید. راهنمای خوبی در رفع مشکلات است. به مسائل مادی علاقه‌ی زیادی دارد اما بخشنده و سخاوتمند است و اصلاً خسیس نیست. برای بچه‌ها پدری دلسوز است و از هیچ خدمتی دریغ نمی‌کند . او برای مادر بچه‌ها همسری دوست‌داشتنی و مهربان است.


زن متولد خرداد

از نظر فکری بسیار بلند‌پرواز است و به زمین تعلق چندانی ندارد! در جوانی همه چیز برای این دختر خانم جنبه‌ی سرگرمی دارد. اگر زن خرداد ماهی دارید تصور کنید که چند زن یا یک حرمسرا دارید. اگر بتوانید رابطه‌ی خوبی با او برقرار کنید از میان شخصیت‌های فراوانش شخصیتی رمانتیک و جذاب نمایان خواهد شد. به احساس همدردی و محبت نیاز دارد اما معمولا آن را بروز نمی‌دهد. برای جلب نظراو می‌توانید از تجارت صحبت کنید. اگر تاجر خوبی باشید دیگر شما را رها نخواهد کرد. می‌توانید در کار خود به او سمتی دهید. آن‌گاه مطمئن باشید کار یا اجناس شما را در نظر همه خوب معرفی خواهد کرد. اهل استراحت نیست، برای همین زود انرژی‌اش تحلیل می‌رود. زن خرداد اجتماعی و خوش‌مشرب است و دائماً مراقب است که در مسیر زندگی مشکلی متوجه همسر و خانواده‌اش نشود.


مرد متولد خرداد

مردم‌دوست، رفیق‌باز و تاجر خوبی است. هیچ وقت تنها نمی‌ماند. آن‌قدر عجیب است که حتی خودش را هم غافلگیر می‌کند. بسیار ایده‌آلیست است. به قدرت فکری شما برای دوستی اهمیت قائل است و دنبال مکمل خود می‌گردد. اهل خاطرات گذشته نیست و بسیار سرزنده و تنوع‌طلب است. برای بچه‌هایش دوست خوبی است و اصلا سخت‌گیر نیست. به آزادی عمل بچه‌ها در زندگی و اجتماع اعتقاد دارد. اگر می‌خواهید نظر همسر خردادی را به خود جلب کنید، بد نیست به این نکات توجه داشته باشید: آراستگی و خوش‌لباسی و پرهیز از تعصّب و سماجت، اعتقاد به آزادی و درک مطلب. او دوستدار آن است تا در مسائل اجتماعی حضوری فعّال داشته باشد و در کارهای هنری و احساسی حضوری فعّال از خود ارائه دهد.


زن متولد تیر

با محبت، پر انرژی و صادق است. همسر متولد تیر اگر می‌خواهد همسر خانم خرچنگ آرام باشد حساب بانکی‌اش را پرکند. در آن واحد هم خنده و هم گریه را در جیب دارد و منتظر خبرهای شما برای عکس‌العمل است. عاشق‌پیشه و متغیر است. قرص کامل ماه آن هم کنار دریا آن‌قدر احساسات او را سرشار می‌کند که تمام راز دلش را روی آب می‌ریزد. خانه‌دار است و دست‌پخت خوبی دارد. دوست بسیار خوبی است که اگر محبت او را جلب کنید تا مرز فداکاری به شما کمک می‌کند. صبر و حوصله‌ی زیادی دارد و مشکلات خود را با غصّه خوردن، اشک ریختن و دعا حل می‌کند. مادری واقعی است و بچه‌ها را مستقل بار می‌آورد. توجه زیادی به همسر و فرزندان خود نشان می دهد. زن متولد تیر باید بداند محبت زیاد به بچه‌ها آن‌ها را لوس می‌کند و سخت‌گیری آن‌ها را گوشه‌گیر بار می‌آورد.


مرد متولد تیر ماه

شوخ و بذله‌گو و گاهی سر به هواست. اما در خلوت بسیار جدی و وفادار است. خنده‌ها و غصه‌هایش طوفانی است. این تغییرات رفتاری گاهی او را سرشار از محبت بی‌دریغ یا بسیار ناراحت و عصبی می‌کند. اما یادتان باشد در قلب او چیزی غیر از محبت جای ندارد و این ماه‌گرفتگی به زودی برطرف می‌شود. حافظه‌ی قوی و احساسات عجیب او را به شعر و شاعری می‌کشاند که اگر محبت او را تامین کنید، آن را به پای شما می‌ریزد. تاجر و کاسب زبردستی است. هرگز بی‌حساب پول خرج نمی‌کند و قبل از هر خرجی روز مبادا را به یاد می‌آورد. خرید‌هایش بهترین و چشمگیر است، چون نمی‌خواهد با خرید چیزهای ارزان پولش را دور بریزد. علاقه‌ی عجیبی به هدیه دادن دارد البته در صورتی که شما لیاقت محبت‌هایش را داشته باشید.


زن متولد مرداد

مشکل‌گشای دوستان است، در مسائل مادی و معنوی راه حلی برایتان پیدا می‌کند. به نظم و نظافت خود و دیگران اهمیت می‌دهد. در هر محیطی که باشد رهبر است. ذکاوت و انرژی او تحسین‌‌برانگیز است. زیاده‌روی او در خدمت به خانواده گاهی اطرافیان را تنبل و پرتوقّع بار می‌آورد. نگاه جذاب و آرام او ماسکی برای درون پرهیاهوی اوست. تعریف و تمجید، دادن هدیه و مهم‌تر از همه حرف‌شنوی و رسیدگی به ظاهر او را خوشحال و تبدیل به دوستی مهربان می‌کند. البته تکبّر نشانه‌ی سلطان است اما سلطانی مهربان‌تر و احساساتی‌تر از خانم شیر سراغ دارید؟! او یک زن کامل، با برنامه، خانه‌دار و مادری مهربان و نمونه است و فرزندانش را تشویق به تحصیل و ادب می‌کند تا جایگاه اجتماعی بالایی داشته باشند.


مرد متولد مرداد

بسیار رمانتیک است. حتماً هدایای ارزشمند، گل‌ها و نامه‌های عاشقانه‌ی او شما و اطرافیان را متعجب خواهد کرد، اما یادتان باشد اگر احترام و جایگاه او حفظ نشود، درِ باغ سبز بسته خواهد شد. انرژی سرشار و قلبی مهربان دارد، احساس مالکیت او سیری‌نا‌پذیر است و حتی روح، جسم و اندیشه‌ی شما را می‌خواهد. تعریف و تمجید و دادن امنیت خاطر او را رام می‌کند، وای که اگر غرورش جریحه‌دار شود! غرش شیر را شنیده‌اید؟ یادتان باشد رام کردن این شیر بسیار راحت است. از شکست و مسخره شدن هراس دارد و عقاید دیگران حتی نگاه آن‌ها برایش مهم است. برای رسیدن به موفقیت هر کاری می‌کند. یادتان باشد شیر حاضر است بمیرد اما روی صحنه در معرض تشویق دیگران باشد.


زن متولد شهریور

این خانم از شکست هراس ندارد و زیرک و نکته‌بین است. سیاره‌ی حاکم او سرشار از رعد و برق است و کوچک‌ترین ایراد و انتقادی لازم است تا او را به هم بریزد.در جست و جوی محبت و شادی است. اراده و قدرت تصمیم‌گیری عجیبی دارد و برای گذشته افسوس نمی‌خورد. این خانم ایده‌آلیست هم هست و برای رسیدن به آینده‌ای قابل تصور تمام جزئیات را می‌سنجد. اگر با او قراری دارید یادتان باشد کاملاً آراسته و خوش‌فرم به سراغش بروید. او تمام حرکات شما را تجزیه و تحلیل می‌کند. در جمع دوستان ایجاد انرژی و شادی می‌کند و توجه دیگران را برمی‌انگیزد. مادری منظم است و بچه‌هایش شاد، با‌ادب و اصولی بار می آیند. خانه‌اش آراسته و تمیز است و پرستار خوبی هنگام بیماری و گرفتاری‌هاست.


مرد متولد شهریور

نکته‌بینی و تجزیه و تحلیل روش کاری اوست و عدم موفقیت او را بسیارغمگین و گوشه‌گیر می‌کند. برای یافتن زوج مناسب به اندازه‌ی کافی وقت می‌گذارد. اهل رویا و پرواز در آسمان‌های دوردست نیست. محبت او دائمی است و باملاحظه و فداکار است. احساس مالکیت او زیاد است و کمی هم حسادت دارد. دست و دل‌ باز است. میانه‌ی خوبی با بچه‌ها ندارد اما اگر بچه‌دار شود بسیار مسئولانه مشغول تعلیم و تربیت آن‌ها می‌شود و درس انسانیت، فداکاری و اخلاق و انضباط به آن‌ها می‌آموزد. نگرانی او را به رویش نیاورید و اگر لازم شد حواسش را پرت کنید تا به موضوع دیگری بیاندیشد. در مواقع سختی انتظار دارد پرستار خوبی برای او باشید و البته خود او هم پرستار خوبی برای شما خواهد بود.


زن متولد مهر

خانه‌داری و دست‌پخت او بی‌نظیر و رفتارش با مهر و محبت و البته جدی است. از جنجال و جروبحث دوری می‌کند و پاسخی مستقیم به سؤال‌های شما نمی‌دهد. همسر برای او معنی خاصی دارد و او را شریک خود می‌داند، شوهر بعد از پدر برایش جایگاه بلندی دارد. در استفاده از مادیات بی‌حساب و کتاب عمل می‌کند و به روز مبادا فکر نمی‌کند، پول برایش ابزار زندگی است. فرزندان او تمیز، مؤدب و با نظم بار می‌آیند و از نظر محبت چیزی کم ندارند. تولد فرزند رنگ شوهر را برایش عوض نمی‌کند. زن متولد مهر ماه رمانتیک و احساساتی است اما هنگام به‌هم خوردن تعادل بدجور عصبی می‌شود و گاهی این مادر مهربان و زحمت‌کش سخت‌گیر و خودخواه می‌شود. زن متولد مهر حسود نیست و کینه جایی در زندگی او ندارد.


مرد متولد مهر

صداقت و ایثارگری او شما را به خود وابسته می‌کند. طبیعت او با عشق و مهربانی عجین شده است و اما وای به حال شما اگر تعادل دو کفه‌ی ترازوی او را به‌هم بزنید! تصمیم‌گیری برای متولد ماه میزان کشنده است و وسواس اجرای کار متعادل گاهی او را از مرحله پرت می‌کند. ظاهر آرام و لبخند شیرین او هیاهوی درونی‌اش را می‌پوشاند. احساس مسئولیت تمام عمر با اوست، جنس مخالف برایش اهمیت دارد و ازدواج برایش معنی و مفهوم تعادل روحی و رفتاری دارد. معلومات عمومی خوبی دارد و گاهی حاضر جواب است. تأثیر ونوس او را تبدیل به موجودی رمانتیک کرده است. او موجودی اجتماعی است اما به شرطی که اجتماع کوچکی داشته باشد. حضور در جنجال و شلوغی آرامشش را به‌هم می‌زند و اگر این‌گونه شود نامتعادل می‌شود. پدری بسیار مهربان و بخشنده است که فرزندان را با نظم و انظباط بزرگ می‌کند، اما بچه‌ها هرگز جای خانم خانه را نخواهند گرفت.


زن متولد آبان

او مغرور، مطمئن و جذاب است. رابطه با جنس مخالف برایش مفهوم خاصی دارد و تأسف او هم بیش‌تر همین است که چرا در این رابطه مرد آفریده نشده است. شخصیت او رابطه‌ای با زن‌های لوس ندارد و نمی‌توان به راحتی او را گول زد. تأثیرگذاری او به دیگران شباهت به جادوگری دارد، او نیازمند یک شریک قدرتمند است تا بتواند زندگی زناشویی را بنا کند. مرد مورد نظر او باید در چشمش پرقدرت، سالم، خوش ظاهر و فهمیده باشد و البته آزادی عمل او را از بین نبرد تا مایه‌ی افتخارش باشد. حد وسط برای او وجود ندارد یا شدیداً کسی را دوست دارد و یا علاقه به کسی ندارد. دوستانش را به سختی انتخاب می‌کند و بسیار ایده‌آلیست و وفادار است. خانه‌دار و منظم است و به آراستگی خود و منزل بسیار اهمیت می‌دهد. برای فرزندان مادری عاشق و فداکار است. او زنی فعال است که که تجارب شیرینی به همسرش می‌بخشد و هنگام احساس خطر برای دفاع از حقوق خانواده خصوصاً بچه‌ها یک افعی واقعی است.


مرد متولد آبان

در هر کاری که باشد دوست دارد در اوج باشد. ظاهر آرام او در حقیقت سرپوشی برای خواهش‌های عمیق درونی اوست. احساسات او غیر قابل وصف می‌باشد و زود رنج و حسود است. نگاه نافذ او که معمولاً ریز و نازک است عمقی عجیب دارد که در جذب طرف مقابل چون هیپنوتیزم عمل می‌کند. او عاشق دانستن است؛ علوم قدیم، اسرار کهن و ... را دوست دارد. برتری طلب و اهل تجملات است. عصبانیت او خطرناک و نیشش کشنده است. پشتکار عجیبی دارد؛ اگر یک بار شکست بخورد از نو شروع می‌‌کند. بر مشکلات زندگی چیره می‌شود و غصه‌ی کارهای از دست رفته را نمی‌خورد. از اجتماعات کوچک لذت می‌برد و در جمع دوستان خوشحال می‌شود. او بچه‌ها را دوست دارد و تحمل بچه‌های غیرمنطقی و بی‌فکر را ندارد، برای بچه‌ها بهترین معلم و مشوق زندگی است. او در هر صورتی در خانه رئیس است و شاید به این موضوع که مرد، مرد است و زن، زن اعتقاد دارد.


زن متولد آذر

بسیار خوش‌بین و خوش باور است. اهل دروغ گفتن نیست و ایده‌هایش را مانند تیرِ از کمان رها‌شده‌ای به سوی این و آن ارسال می‌کند و ترس از هیچ‌کسی ندارد. از کسی فرمان نمی‌برد اما اگر خواسته‌ی شما با نظرش همراه باشد نا امیدتان نمی کند. عاشق مردی شجاع، قوی و بی‌باک است. بسیار شاداب، سرزنده و صمیمی است و پشت نگاهش شیطنت کودکانه‌ای نهفته است. ظاهری شاد و سربه‌هوا دارد، بحث و جدل او را به آتشی گدازان تبدیل می‌کند. همه چیز را در سطح بالایی می‌خواهد، پر انرژی و زیرک است و از مسافرت و دیدن عجایب و دیدنی‌ها و فرهنگ‌های مختلف لذت می‌برد. اگر مجبور شود در خانه هم کار می‌کند اما چندان از آشپزخانه خوشش نمی‌آید، برای بچه‌ها دوست و هم‌بازی خوبی است و مانند پرستاری با آن‌ها سرگرم می‌شود. متولد آذر قلبی پاک دارد و برای هر کاری با قلبش می‌اندیشد تا با عقل خود.


مرد متولد آذر

بسیار خوش‌بین است و حتی نسبت به دشمنش فکر بد نمی‌کند، اگر دشمن او تملق‌گوی خوبی باشد می‌تواند اعتماد او را به خود جلب کند. جالب این‌که از گذشته پند نمی‌گیرد، مثل یک بچه با کمی زبان گول می‌خورد. زندگی برایش مثل صحنه‌ی نبردی است که هر کس را قوی ببیند، برایش قابل احترام است. دشمنان او بسیار کم هستند و اگر هم باشند او آن‌ها را نمی‌بیند. آدم صادق و خالصی است و هر چیز تازه‌ای نظرش را جلب می‌کند، آزادی عمل می‌خواهد و به همان اندازه به شما آزادی می‌دهد. برای هم‌زیستی مسالمت‌آمیز با او نظر و ایده‌هایش را زیر پا نگذارید، زیبایی برایش خیلی مهم است و به سر و وضع شما اهمیت زیادی می‌دهد. اعتماد بیش از اندازه و سرعت عمل بالا او را به آدمی خوش شانس تبدیل می‌کند که اگر به سنگ دست بزند طلا می‌شود! قلب پاک و بی‌شیله‌پیله‌ای دارد، فقط باید او را از اسب پایین بکشید و تیرهایش را غلاف کنید. با آن‌که حوصله‌ی نوزاد را ندارد اما اگر صاحب بچه شود از آن‌ها غافل نمی‌شود و در تعلیم و تربیت آن‌ها می‌کوشد.


زن متولد دی

بسیار موقر و با ابهت است. تا زمانی که احساس امنیتش به هم نخورده باشد تعادل رفتاری دارد. امنیت برای این خانم حرف اول است و در هر رشته‌ای که باشد به بالا رفتن از قله‌های آرزوهایش می‌اندیشد. توانایی انجام هر کاری را دارد اما تحمل این‌‌که گرفتار مردی بی‌عرضه شود را ندارد. اگر محبت کند آن را تمام و کمال انجام می‌دهد اما اگر شما در مقابلش چنین کاری نکنید افسرده می‌شود. اگر با شما رابطه‌ی احساسی برقرار کند، صبر و تحمل ندارد و اهل رویای غیر عملی نیست. باید برایش آینده‌ای روشن ترسیم کنید که البته بیش‌تر از چند روز فاصله نداشته باشد. در هر قشری از جامعه باشد از تجمل و اشرافی‌گری لذت می‌برد. راستگو و گاهی گستاخ است. بسیار تمیز و منظم است و هر چیزی در منزلش قرار و قانون و جا و مکان خاصی دارد.


مرد متولد دی

مرد متولد دی ماه بسیار جدی است و هرچه سنش بالاتر می‌رود، آرامش خیالش بیش‌تر می‌شود و کمی از خود راضی است. این آقا در جوانی همسری خشک و جدی است که کله‌اش سرشار از تفکرات آینده‌نگری است. اما همچنان‌که سنش بالاتر می‌رود، مانند دیگر جوان‌ها راه و رسم زندگی را یاد می‌گیرد و خوش‌مشرب و اهل دل می‌شود. پدری به معنای واقعی است که بچه‌ها باید قدر و منزلت او را بدانند. بسیار فداکار است و تمام وقتش را صرف تربیت و زندگی بچه‌ها می‌کند و بد نیست بیاموزد محبت و در آغوش گرفتن فرزندان بهتر از اجرای بیش از حد نظم و انضباط بر آن‌هاست. در ضمن پدربزرگ خوبی خواهد شد به حدی که نوه‌هایش برای دیدن او لحظه شماری خواهند کرد. تلاش او برای تامین امنیت خانواده ستودنی است، به شکلی که خانواده بیش‌تر وقت خود را در ناز و نعمت سپری می‌کنند.


زن متولد بهمن

دوستی او بی‌دریغ است و اگر به شما دل بست، به راحتی هرچه دارد در این راه خرج خواهد کرد. درست است در مصرف پول آدمی دست و دل‌ باز نیست، اما مطمئن باشید ملاک او برای این‌که شما را انتخاب کند شخصیت و افکار شماست، نه پول و ثروت و مسائل مادی. خانواده و دوستان راستین او فراموش نشدنی هستند اما او به راحتی می‌تواند ترک دیار کند و برای رسیدن به آرزوهایش سال‌ها آن‌ها رانبیند. او توان آن را دارد که در آن واحد هزار فکر مختلف از مغزش عبور دهد. پس اگر در جمعی خارج از محدوده زد، زیاد حیرت نکنید. ترس او از ازدواج به دلیل از دست دادن آزادی است اما اگر او را راضی به ازدواج و مادر شدن کردید، مطمئن باشید بهترین مادر و دوست و معلم برای پرورش بچه‌ها دارید. از رفتارهای عجیب او حیرت نکنید چرا که او متعلق به آینده است و هر چه از آینده بیاید حیرت انگیز است.


مرد متولد بهمن

رفیق‌باز، آزاد و بی‌قید است و در عین حال اهل کارهای گروهی و هم‌فکری با دیگران. او کنجکاو به مسائل عجیب و غریب است و دو چیز سخت برای او اتفاق می‌افتد؛ عشق و نفرت. او به راحتی می‌تواند تغییر روش دهد و هیچ مشکلی نمی‌تواند او را از این کار باز دارد. به سختی تن به ازدواج می‌دهد مگر این‌که اطمینان پیدا کند که آزادی‌هایش از بین نمی‌رود. حسود و خودخواه نیست. رابطه‌ای عاقلانه با بچه‌ها دارد و پدری مهربان برای آن‌هاست و البته گاهی در یادگیری و درس آن‌ها سخت‌گیر است. او اولین رابطه‌ی عاشقانه را از یاد نمی‌برد و زندگی یک‌نواخت و خالی از هیجان را دوست ندارد. هوش خداداد و استثنایی‌اش گاهی او را دچار توهم می‌کند که بهترین و برترین موجود کره‌ی زمین است! شاید در مواقعی حق با او باشد. 


زن متولد اسفند

او شدیداً نیازمند تکیه کردن به مرد خود است. در نظر او مرد سمبل قدرت و یک قهرمان است که به راحتی می‌تواند هر مشکلی را حل کند. او بهترین شنونده‌ی رازهای شماست به شرطی که در حفظ آن اسرار کوشا باشد و در شرایط سخت از آن‌ها برای نفع خود استفاده نکند. هماهنگی او با محیط و همسر قابل تحسین است گاهی اوقات مشکلات او را آن‌چنان سردرگم می‌کند که به جای واقع‌‌بینی غصه می‌خورد و اشک می‌ریزد. او هم خجالتی و سربه‌زیر است هم زیرک و فریبنده، نیز احساساتی و شکننده است. اگر زخمی بر احساس او وارد آورید، ساعت‌ها به حال خود می‌گرید. او مادری با گذشت و فداکار است که حاضر است از تمام حقوق خود برای شادی بچه‌ها بگذرد. قلب متولد اسفند ماه سرشار از احساسات پاک است که اگر آن‌را به خانواده و دوستانش ببخشد از زندگی احساس رضایت و آرامش خواهد کرد. 


مرد متولد اسفند

مرد متولد اسفند دارای قدرت تفکرو تجزیه و تحلیل بسیار است. بیشتر متولدین این ماه رؤیا‌پردازان ماهری هستندو اگر بتوانند به یکی از این رؤیاها دست پیدا کنند شهرت و محبوبیت زیادی به‌دست خواهندآورد. وجود احساسات رمانتیک او را به هنرمند قابلی تبدیل می‌کند. حساسیت و زودرنجی از خصوصیات منفی اوست. او هیچ تعصّب خاصی ندارد و با همه هماهنگ می‌شود و به همه کمک می‌کند، البته بیشتر این کمک‌ها فکریست تا مالی. در گرفتاری‌ها راهنمای خوبی است. او برای موفقیت احتیاج به همسری دارد که او را تشویق کند تا بتواند کمی به رؤیاهای خود جامه‌ی‌ عمل بپوشاند. او مرموز و تودار است، پدری حساس و مهربان است و فرزندان معمولاً از نامهربانی مادر به او پناه می‌برند. او مشکلات بچه‌ها را با گوش کردن به حرف‌هایشان حل می‌کند و قول خرید اسباب بازی‌های عجیب و غریب می‌دهد که البته هرگز عملی نمی‌شود!


همه ی حقوق این متن متعلق به وبلاگ آی پاب است. استفاده در هر جایی با ذکر منبع مجاز است.

 نوشته شده توسط محسن در یکشنبه 30 تیر 1387 و ساعت 12:07 قبل از ظهر [+] | نظرات ()
صفحه‌ی نخست

تماس با نویسندگان:

محسن
هیمن

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كنید !    تماس با نویسندگان وبلاگ !    اضافه کردن این وبلاگ به علاقه مندیها !

آی‌پاب ( این وبلاگ ) جزو وبلاگ‌های مورد علاقه‌ی شما هست ؟ •Locations of visitors to this page